Skip links

Minecraft Nedir?

Minecraft adlı oyun dünyadan daha büyük olma parolasıyla 2009 yılında piyasaya sürüldü. Bu oyun bu iddiasıyla bağlantılı olan bir tasarım ile ortaya çıktı. Bir bakıma lego benzeri bir tasarıma sahip olan bu oyun basit bir grafik akışına sahiptir. Ancak oyunu oynadıkça ne kadar başarılı bir çalışma olduğunu anlayabilirsiniz. Bu oyun birçok yönden rakiplerinden daha başarılı şekilde oluşturulmuştur. Bu oyunu oynarken;

  • Doğadaki madenlerden yararlanarak kendinize kullanacağınız araçlar yapabilir.
  • Bu madenlerden elde ettiğiniz ganimetler sayesinde yapılar inşa edebilirsiniz.
  • İnşa ettiğiniz yaratıklar sayesinde doğada ortaya çıkan yaratıklardan kendinizi koruyabilirsiniz.
  • Oyunda yaptığınız zırh ve kılıçlar sayesinde sizler de canavarlarla savaşarak kendinize bir ganimet elde edebilirsiniz.
  • Oyunca hayal gücünün sizin için bir sınırı yok. Gelişmenize ve stratejinize bağlı olarak ev, saray, gökdelen, şato, köy ve kasaba gibi aklınıza gelebilecek her türlü yapı ve yaşam alanını oluşturabilirsiniz.

Minecraft oyununda bir yandan da diğer kullanıcılarla savaş halinde olursunuz. Rakipleriniz ilk başladığınız andan itibaren size saldırabilir. Bu yüzden de oyunda kendinizi iyi şekilde geliştirmeli ve ilk andan başlamak üzere savunmaya önem vermelisiniz. Bu oyun günümüzde hem çocukların hem de yetişkinlerin oynadığı bir oyundur. Yaratıcılığa etkisi ve eğlenceli mücadele dünyasıyla her geçen gün oyuncu sayısını arttırmaktadır.

Minecraft Nasıl Oynanır?

Oyuna ilk giriş yaptığınızda kendinizi bakir olarak doğada yapayalnız buluyorsunuz. Bu aşamada sandığınız boş ve sadece kendiniz varsınız. Ancak ikili oyun seçeneğinde oynarsanız arkadaşlarınızla birlikte hareket edebilirsiniz. Minecraft nasıl oynanır sorusunu şöyle cevaplayalım;

Oyunda ilk yapmanız gereken hamle kesebildiğiniz kadar ağaç kesmektir.

Ağaç kesmek için de belli materyallere ihtiyacınız vardır. Bunun için hemen hammaddeleri işleyerek kürek ya da kazma gibi aletler yapmalısınız.

Oyunda crafting çok önemli bir terimdir. Bu terim oyundaki toplama işlemini yapmanızdır.

Minecraft oynayabilmek için hızlı bir şekilde Minecraft Premium satın alabilirsiniz.

Minecraft Crafting Nedir?

Burada bahsettiğimiz terim olan Crafting oyunun temel çıkış noktalarından biridir. oyunda kazarak yada keserek elde ettiğiniz maddeleri işlem yaparak dönüştürebilirsiniz. Bununla birlikte materyalleri birleştirerek farklı nesnelere sahip olabilirsiniz. Yani bu işlemi yaparak oyunda ne lazımsa elde edebilirsiniz. Bunun için size birkaç örnek verelim;

  • Kömür ve ağaç sapı kullanarak meşale elde edebilirsiniz. Bu süreçte kömürü ham madde olarak kullanırsınız ve ağaç sapı iki aşamadan geçer.
  • Bu oyunda öncelikle ağacı kesersiniz ve çıkan maddeyi kalas yaparak sap haline getirebilirsiniz.
  • Oyundaki sap sizin için meşale, kazma, kılıç, keser ve merdiven gibi nesneler yapmak için kullanılmaktadır.

Crafting adlı işlemle elde edeceğiniz malzemeler ile yapabileceğinizin hayal gücünüzle bağlantılı olduğunu söyleyelim. Minecraft oyunu sizler için yaratıcılık anlamında boyutları sınırsız olan bir oyundur. Bu oyunda sizler de çok büyük bir yaşam alanı kurabilir ve burada kendi başınıza bir süre iş başarabilirsiniz.

Yorum Bırak

Name*

Website

Yorum