Skip links

En Popüler Minecraft Mod Paketleri

EN POPÜLER MİNECRAFT MOD PAKETLERİ

Minecraft, ilk olarak 2009 yılında piyasa sürülmüş olan ve büyük bir kitleye sahip olan aksiyon ve macera oyunudur. Minecraft uzun yıllardır milyonlarca kişi tarafından oynanmakla beraber indirme sayılarında da müthiş bir artış göstermiş durumda. Oyunun 10 seneyi aşkın bir süredir hala popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi de, şüphesiz ki Minecraft içerisinde özel tasarlamış modlardır. Bu modlar birden fazla olduğundan dolayı, sizler için ufak bir detay araştırması yaptık. Hep birlikte inceleyelim;

Minecraft Mod Yükleme

Minecraft oyununun büyüme sebeplerinden biri tartışmasız mod seçenekleriyle alakalıdır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Minecraft mod yükleme işleminden bahsedeceğiz.

Minecraft mod yükleme işlemine başlamak için ilk etapta Minecraft Forge programının güncel sürümünü indirmemiz gerekiyor. Arama motorlarına Minecraft Forge yazıldığı takdir de en güncel olan sürüm karşınıza çıkacaktır. Programın en güncel ve önerilir sürümü olan 1.7.10 sürümünü indirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sürüm tüm modlara uyumlu olmanızı sağlıyor.

Minecraft mod yükleme işlemi için Minecraft Forge programını indirdikten sonra, inen ‘’jar’’ uzantısı bulunan dosyayı Minecraft klasörü içerisinde bulunan ‘’mods’’ klasörüne taşıyoruz. Bazı Minecraft klasörleri içerisinde ‘’mods’’ klasörü bulunmuyor. Eğer sizin de klasörünüzde o ismi taşıyan bir klasör yoksa ‘’mods’’ ismini verdiğiniz yeni bir klasör oluşturabilirsiniz. Minecraft mod yükleme işlemi bu kadar pratik ve basittir.

Minecraft mod yükleme işlemi göründüğü üzere oldukça basit bir işlem sayesinde kuruluyor. Şimdi tüm Minecraft mod paketleri çeşitlerine hep birlikte bir göz atalım;

Journey Map (Nerede Olduğunuzu Gösteren Harita)

C:\Users\duygu\Desktop\screen-0.jpg

Minecraft oyuncularının hemen hemen hepsi uzun zamanlar harcayarak kendilerine ait bir ev oluştururlar. Fakat oyun içerisinde bazı durumlar sonucunda oyuncular yaptığı evi bulmakta güçlük çekerler. Journey Map mod sayesinde evin nerede olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Aynı zamanda gidilmek istenen nokta işaretlenerek gps sistemi şeklinde rahatlıkla o noktaya ulaşabiliyorsunuz.

The Lost Cities Mod (Terk Edilmiş Şehirler)

C:\Users\duygu\Desktop\The-Lost-Cities-Mod-Screenshots-5.jpg

Minecraft oyunu içerisinde oyunun gerçek hayatı andıran modunun ismi The Lost Cities mod bölümüdür. Bu sayede oyuncular keşif yapmak amacıyla geziler düzenleyip, görülecek yerleri araştırmalara başlıyorlar.

The Aether Modu (Nether’a Alternatif Cennet Modu)

C:\Users\duygu\Desktop\the-aether-2.jpg

Minecraft oyunundaki en ürpertici yer hiç kuşkusuzdur Nether diyebiliriz. Minecraft oyuncuları normal dünya içerisinde denk gelmesi mümkün olmayan düşmanlar ile denk geliyorlar. Cehennemi andıran Nether modundan sıkılanlar için The Aether modu mükemmel bir tercih olacak.

Carpenter’s Blocks Mod (İstenilen Blokların Üretimini Sağlayan Mod)

C:\Users\duygu\Desktop\carpenters-blocks-mod-logo.png

Minecraft oynayan ya da izleyen herkesin bildiği bir gerçek; oyun içerisinde bloklar sadece kare şeklinde oluşturulabiliyor. Carpenter’s Blocks Mod sayesinde oyuncular blokları istedikleri şekillere bürüyebiliyorlar. Bu mod sayesinde usta bir marangoz gibi işler çıkartabilirsiniz.

Decocraft Modu (Evi Dekore Etmeyi Sağlar)

C:\Users\duygu\Desktop\maxresdefault.jpg

Minecraft oyununun en sevilen yöntemlerinden biri de ev içerisinde değişiklikler yapıp, hoş görünmesini sağlamaktır. Decocraft modu sayesinde evinizi detaylı bir dekorasyon işleminden geçirebilirsiniz.

Bacteria Mod (Önümüze Çıkan Yapıları Yok Etmeye Yarayan Mod)

C:\Users\duygu\Desktop\bacteria-mod-3.png

Bacteria Mod sayesinde oyuncular yeni bakteriler üretip önlerine çıkan her şeyi yapıp yıkabiliyorlar. Bu bakterilerin üretimini yaparken hangi yapıtları yıkmak istediğimizi seçmemiz gerekiyor. Aksi takdir de o bakteriyle neyi yıkmak istiyorsanız, sadece onu yıkabilirsiniz. Geriye kalan her şeyi bakteriler yıkıp geçiyor…

Hyper HD Realism (Oyunun Görsel Kalitesini Arttıran Mod)

C:\Users\duygu\Desktop\4850cc43dcaa0f5b50bf4c7c2e060ed52affa182.jpeg

Hyper HD Realism modu, oyunun 1.12.2 sürümü ile destekleniyor. Kalitesiz bilgisayarlar ile maalesef oynanması mümkün olmayan bu sürümü, bilgisayarı iyi tüm oyuncuların denemesini tavsiye ediyoruz. Bu mod sayesinde oyun çok daha kaliteli bir hal alıyor.

EN POPÜLER MİNECRAFT MOD PAKETLERİ

Minecraft, ilk olarak 2009 yılında piyasa sürülmüş olan ve büyük bir kitleye sahip olan aksiyon ve macera oyunudur. Minecraft uzun yıllardır milyonlarca kişi tarafından oynanmakla beraber indirme sayılarında da müthiş bir artış göstermiş durumda. Oyunun 10 seneyi aşkın bir süredir hala popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi de, şüphesiz ki Minecraft içerisinde özel tasarlamış modlardır. Bu modlar birden fazla olduğundan dolayı, sizler için ufak bir detay araştırması yaptık. Hep birlikte inceleyelim;

Minecraft Mod Yükleme

Minecraft oyununun büyüme sebeplerinden biri tartışmasız mod seçenekleriyle alakalıdır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Minecraft mod yükleme işleminden bahsedeceğiz.

Minecraft mod yükleme işlemine başlamak için ilk etapta Minecraft Forge programının güncel sürümünü indirmemiz gerekiyor. Arama motorlarına Minecraft Forge yazıldığı takdir de en güncel olan sürüm karşınıza çıkacaktır. Programın en güncel ve önerilir sürümü olan 1.7.10 sürümünü indirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sürüm tüm modlara uyumlu olmanızı sağlıyor.

Minecraft mod yükleme işlemi için Minecraft Forge programını indirdikten sonra, inen ‘’jar’’ uzantısı bulunan dosyayı Minecraft klasörü içerisinde bulunan ‘’mods’’ klasörüne taşıyoruz. Bazı Minecraft klasörleri içerisinde ‘’mods’’ klasörü bulunmuyor. Eğer sizin de klasörünüzde o ismi taşıyan bir klasör yoksa ‘’mods’’ ismini verdiğiniz yeni bir klasör oluşturabilirsiniz. Minecraft mod yükleme işlemi bu kadar pratik ve basittir.

Minecraft mod yükleme işlemi göründüğü üzere oldukça basit bir işlem sayesinde kuruluyor. Şimdi tüm Minecraft mod paketleri çeşitlerine hep birlikte bir göz atalım;

Journey Map (Nerede Olduğunuzu Gösteren Harita)

C:\Users\duygu\Desktop\screen-0.jpg

Minecraft oyuncularının hemen hemen hepsi uzun zamanlar harcayarak kendilerine ait bir ev oluştururlar. Fakat oyun içerisinde bazı durumlar sonucunda oyuncular yaptığı evi bulmakta güçlük çekerler. Journey Map mod sayesinde evin nerede olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Aynı zamanda gidilmek istenen nokta işaretlenerek gps sistemi şeklinde rahatlıkla o noktaya ulaşabiliyorsunuz.

The Lost Cities Mod (Terk Edilmiş Şehirler)

C:\Users\duygu\Desktop\The-Lost-Cities-Mod-Screenshots-5.jpg

Minecraft oyunu içerisinde oyunun gerçek hayatı andıran modunun ismi The Lost Cities mod bölümüdür. Bu sayede oyuncular keşif yapmak amacıyla geziler düzenleyip, görülecek yerleri araştırmalara başlıyorlar.

The Aether Modu (Nether’a Alternatif Cennet Modu)

C:\Users\duygu\Desktop\the-aether-2.jpg

Minecraft oyunundaki en ürpertici yer hiç kuşkusuzdur Nether diyebiliriz. Minecraft oyuncuları normal dünya içerisinde denk gelmesi mümkün olmayan düşmanlar ile denk geliyorlar. Cehennemi andıran Nether modundan sıkılanlar için The Aether modu mükemmel bir tercih olacak.

Carpenter’s Blocks Mod (İstenilen Blokların Üretimini Sağlayan Mod)

C:\Users\duygu\Desktop\carpenters-blocks-mod-logo.png

Minecraft oynayan ya da izleyen herkesin bildiği bir gerçek; oyun içerisinde bloklar sadece kare şeklinde oluşturulabiliyor. Carpenter’s Blocks Mod sayesinde oyuncular blokları istedikleri şekillere bürüyebiliyorlar. Bu mod sayesinde usta bir marangoz gibi işler çıkartabilirsiniz.

Decocraft Modu (Evi Dekore Etmeyi Sağlar)

C:\Users\duygu\Desktop\maxresdefault.jpg

Minecraft oyununun en sevilen yöntemlerinden biri de ev içerisinde değişiklikler yapıp, hoş görünmesini sağlamaktır. Decocraft modu sayesinde evinizi detaylı bir dekorasyon işleminden geçirebilirsiniz.

Bacteria Mod (Önümüze Çıkan Yapıları Yok Etmeye Yarayan Mod)

C:\Users\duygu\Desktop\bacteria-mod-3.png

Bacteria Mod sayesinde oyuncular yeni bakteriler üretip önlerine çıkan her şeyi yapıp yıkabiliyorlar. Bu bakterilerin üretimini yaparken hangi yapıtları yıkmak istediğimizi seçmemiz gerekiyor. Aksi takdir de o bakteriyle neyi yıkmak istiyorsanız, sadece onu yıkabilirsiniz. Geriye kalan her şeyi bakteriler yıkıp geçiyor…

Hyper HD Realism (Oyunun Görsel Kalitesini Arttıran Mod)