Skip links

En İyi 5 Minecraft Texture Pack Bir Arada!

Sahip olduğu kübik tasarımıyla son 10 yılda nerdeyse tüm dikkatleri üzerine çekmiş olan Minecraft, 55 milyon aktif oynayıcı kitlesiyle bugünlerin en popüler bilgisayar oyunlarından biri olmayı başarmıştır. Minecraft son 10 yıldır devamlı büyüyen kitlesiyle sahip olduğu bu popülerliği sonuna kadar hak etmektedir. Şöyle ki bilgisayar çağı olarak adlandırılan yaşadığımız şu dönemde her gün birbirinden farklı tasarımlarla yeni bir oyun piyasaya çıkarken Minecraft’ın bu 10 yıllık başarının temelini neyin oluşturduğu oldukça önem kazanmaktadır. Rakamların gerçekliği ve oyuncu yorumları ışığında baktığımızda Minecraft sahip olduğu basit tasarıma rağmen, oyuncularına sunduğu yaratıcılık alanındaki özgünlüğüyle piyasadaki birçok oyunun arasından sıyrılmıştır.
Günümüz oyunlarının kusursuz tasarım ve gerçekçiliğine kesinlikle benzemeyen tasarımıyla Minecraft, oyuncularına inşa et ve keşfet mottosuyla yaklaşmaktadır. Minecraft artan popülerliğiyle birlikte güncellemeler alarak yeni versiyonlarıyla oyuncularının karşısına çıkmaya devam etmektedir. Devamlı gelişen versiyonları arasında oyuncuların en çok tercih ettiği en iyi 5 Minecraft Texture Pack’i şu şekilde sıralayabilir.

Swords+ 1.14.4 Texture Pack

Sword paketi daha gülü kılıçlara sahip olmanızı sağlayan bir doku paketidir. Bu paket içerisinde yeni ekipmanlarla sizlere sunduğu olanaklar sayesinde diğer doku paketlerinden ayrılmaktadır. Sword doku paketinin içeriğindeki 12 yeni kılıcın her birinin tasarımı ve nitelikleri kendine has olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Kısaca bu kılıçların özellikle birkaçına değinerek siz oyun severlere tanıtmak isteriz.

İlk olarak the god sword ile başlayabiliriz. Sahip olduğu güç dolayısıyla diğer kılıçlar arasından sıyrılmayı başaran bir kılıçtır. The god sword iki nether yıldızı ve bir ateş çubuğunun birleşiminden üretildiği için diğer kılıçlardan çok daha güçlüdür. Bu kılıcı kullanmaya başladığınız anda tüm güç nitelikleriniz (Şans, Güç ve Ateş Direnci gibi) üst seviyeye ulaşacaktır. Bir nevi yenilmezlik silahı olarak da adlandırılabilmektedir.

Bu en güçlü kılıç dışından geriye kalan 11 yeni tasarım da güç dengeleri açısından oldukça makul özelliklere sahiptir. Bu kılıçlardan bazılarının özellikleri ise şu şekilde özetlenebilir; Magma sword ateş yönü etkisine sahipken base damage oranı ise 6’dır. Aynı şekilde 6 oranında base damage sahip olan Redstone swordun hızı ise 3’tür.
Birkaçından kısa bahsettiğimiz toplam 12 özel tasarlı ve nitelik olarak oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip bu 12 kılıçlı doku paketi Minecraft oyunları tarafından en çok tercih edilenler arasındaki yerini korumaktadır.

Random Mobs Minecraft – Creature Variety Pack 1.14.4 for Minecraft

Minecraft’ın oyucularını yaratıcılıkları konusunda ne kadar özgür bıraktığını bir kez daha gözler önüne seren bir doku paketiyle karşınızdayız. Bu doku paketi sayesinde oyundaki her şeyin hayvanların, tarlaların, yaratıkların, golemlerin ve köylülerin yüzlerini tamamıyla kendi istediğiniz doğrultusunda değiştirme özgürlüğü size verilmektedir. Aynı yüzleri görmekten sıkıldıysanız bu tam size göre bir paket olabilir. Yeni tasarım yüzlerin sizi ve kar golemlerinizi bu paketin içinde beklediğini unutmayın.
En iyi Pvp deneyimi için Minecraft’ın 1.7 ve 1.8 sürümüne sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

QuakeTex 1.14.4 Texture Pack

Quake teması neredeyse 20 yıldır bilgisayar oyunlarından kullanılan bir tema olarak varlığını sürdürüyor olsa da Minecraft modeli bu temanın en detaylı yaratılmış kapsamı olarak düşünülebilir. Quake temasıyla birlikte Minecraft da bazı değişimler geçirmiştir. Genel olarak aydınlık ve geniş alanların hakim olduğu oyun temasını karanlık renklerle değiştirmesi gerekmiştir. Ayrıca Minecraft’da yer alan birçok kübik blokların yıkıntı halinde bir görüntüye dönüştürülmesi sağlanmıştır. Minecraft’ın alıştığınız pozitif renklerinden ve temasından sıkıldıysanız ya da daha pesimist yönünüzü beslemesini umuyorsanız bu doku paketi tam olarak size göre olabilir.

Tantum 16x 1.14.4 PvP UHC Texture Pack

Maincraft doku paketleri içerisinde özel bir yeri olduğuna inanılan paketlerden biri de Tanrum’dur. İçeriğindeki ayırt edici özelliklerden biri sadece PvP görünüş dokularında silah, zırh, araç ve iksirlerin değişimi değil tüm dokuların yüklenip oyunu özel bir seviye çıkartması ve oyun hızının arttırılmasıdır. Aynı şekilde sahip olduğu sert bloklar ve silahlarla oyunun temasında da değişiklik yapılmıştır. Sağladığı bu yeni olanaklarla Tantum 16x hem bilgisayarı yavaş çalışan hem de PvP de performans arttırmayı hedefleyenler için harika bir seçenek olarak var olmaya devam edecektir.
Tantum 16x de en iyi PvP deneyimi için Minecraft’ın 1.8 veya 1.7 sürümünün varlığına ihtiyaç duymaktadır.

The Corruption Pack 1.14.4 Texture Pack

Halloween (Cadılar Bayramı) için özel olarak tasarlanan bu doku paketi, içerik olarak da tamamıyla korku temasının hâkim olduğu bir tasarıma sahiptir. Halloween temasını uygun olarak içeriğinde yeşil bahçeler ve balkabakları yer almaktadır. Ancak nerdeyse her doku paketi gibi bu paket de oyuncularından aldığı geri bildirimler doğrultusunda geliştirilmeye devam edecektir. Kısa süreli bir kullanım amacı taşımamaktadır.

The Corruption tasarımının en iyi PvP versiyonu için Minecraft’ın 1.7 veya 1.8 sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Yorum Bırak

Name*

Website

Yorum